Billedet på sidehoved
  • Sdr. Ringgade 79, 9740 Jerslev J
  • 9945 4880

Aktiviteter efter kategori

Visning:
Forrige Næste
Uge 11
torsdag, 15-03-2018
- Skolefest
Uge 12
onsdag, 21-03-2018
10:00- Aalborg Teater - Karlson på taget 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B
Uge 15
torsdag, 12-04-2018
- Åben Skole 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9A
Uge 17
søndag, 29-04-2018
- Konfirmation 8A
Uge 18
søndag, 06-05-2018
- Konfirmation 8A
Uge 19
onsdag, 09-05-2018
15:00-17:00 Skole/Hjem samtaler Rum 4 RUM 4
Uge 22
onsdag, 30-05-2018
- 9. klassernes sidste skoledag
Uge 26
onsdag, 27-06-2018
19:00-21:00 Dimissionsfest for 9. klasse og forældre. 9A, 9E AS, CP, EK, HØ, JN, KH, LA, MB, MC, MK, RS, SC
torsdag, 28-06-2018
07:55-11:30 Idrætsdag 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, AC, AH, CP, DC, EK, HO, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, SC, HØ, LK, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, TO-CL
Uge 35
onsdag, 29-08-2018
15:30-17:00 Forældremøde Erhvervsklassen HØ, JN, RS, SC
fredag, 31-08-2018
09:00-14:00 Kommunens sejeste 8. klasse LA
Uge 36
mandag, 03-09-2018
14:00-17:00 UltraBit i Hjallerup AH, HV, MJ, SC, MK
onsdag, 05-09-2018
17:00-18:30 Forældremøde 6.A 6A HV, MJ
torsdag, 06-09-2018
09:00-14:00 7. klasses 7-mands fodbolddag MJ
15:30-17:00 Forældremøde 4. årgang 4A, 4B CJ, MK, SC
fredag, 07-09-2018
08:00-14:00 Introtur Erh. 8E, 9E JN, RS, SC
11:05-11:50 Elevrådsmøde lokale 251 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, RUM 5, RUM 6
11:05-11:50 Elevrådsmøde lokale 251 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, RUM 4, RUM 5
Uge 37
mandag, 10-09-2018
13:30-16:30 Tværfagligt skoleteam HO
tirsdag, 11-09-2018
08:00-15:00 SKILLS, 8A på Aalborg Handelsskole, Langagervej 16,9000 Aalborg 9A LA
onsdag, 12-09-2018
15:30-17:00 Forældremøde 1. kl. 1A AO, HS, SFO-TMH
Uge 38
mandag, 17-09-2018
- KICK 7
08:15-14:45 Skolefotografering
tirsdag, 18-09-2018
- KICK 7
08:30-14:45 Skolefotografering
16:00-18:00 Forældremøde 7.-9.kl. 7A, 8A, 9A AC, CJG, DC, EK, JN, MB, MC, MJ, RA, SC, CP, LA, MK, AH
onsdag, 19-09-2018
- KICK 7
torsdag, 20-09-2018
- KICK 7
fredag, 21-09-2018
- KICK 7
Uge 39
mandag, 24-09-2018
- KICK 8
tirsdag, 25-09-2018
- KICK 8
10:15-11:50 Håndboldkaravanen 0. - 1. kl. 0A, 1A AO, BV, HS, SAJ
12:20-13:55 Håndboldkaravanen 2. - 4. klasse 2A, 3A, 4A, 4B AO, CJ, MK, SC, TC
onsdag, 26-09-2018
- KICK 8
torsdag, 27-09-2018
- KICK 8
fredag, 28-09-2018
- KICK 8
08:15-11:45 LÆSEDAG i indskolingen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 4B AO, BV, CJ, HS, JB, AC, MK, SFO-LEC, TC
Uge 40
tirsdag, 02-10-2018
11:00-11:50 Elevrådsmøde lokale 251 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, RUM 4, RUM 5
fredag, 05-10-2018
08:30-15:35 Teater 9A EK, MC
Uge 41
mandag, 08-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, AC, AH, CP, DC, EK, HO, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, SC, HØ, LK, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, TO-CL
13:30-16:30 Tværfagligt skoleteam HO
tirsdag, 09-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, AC, AH, CP, DC, EK, HO, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, SC, HØ, LK, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, TO-CL
16:00-17:30 Forældremøde 5. årgang 5A, 5B AC, HO, JB
onsdag, 10-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, AC, AH, CP, DC, EK, HO, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, SC, HØ, LK, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, TO-CL
16:00-17:30 Forældremøde 3. klasse 3A JB, TC
torsdag, 11-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, AC, AH, CP, DC, EK, HO, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, SC, HØ, LK, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, TO-CL
fredag, 12-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, AC, AH, CP, DC, EK, HO, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, SC, HØ, LK, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, TO-CL
07:55-11:30 Motionsdag 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AS, DC, HØ, JN, SC, LK, KH, AO, RA, AH, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, TO-CL, BV, CJ, HS, JB, MK, SAJ, TC, HV, AC, CP, EK, HO, LA, MB, MC, MJ
Uge 43
tirsdag, 23-10-2018
08:10-14:10 Købmand for en dag 9A LA
fredag, 26-10-2018
- Specialmesse for unge med særlige behov
Uge 44
mandag, 29-10-2018
- KICK 7
tirsdag, 30-10-2018
- KICK 7
onsdag, 31-10-2018
- KICK 7
torsdag, 01-11-2018
- KICK 7
fredag, 02-11-2018
- KICK 7
Uge 45
mandag, 05-11-2018
- Praktik 9.A MC
13:30-16:30 Tværfagligt skoleteam HO
tirsdag, 06-11-2018
- Praktik 9.A MC
onsdag, 07-11-2018
- Praktik 9.A MC
torsdag, 08-11-2018
- Praktik 9.A MC
fredag, 09-11-2018
- Praktik 9.A MC
Uge 46
mandag, 12-11-2018
12:20-13:05 Elevrådsmøde lokale 251 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, RUM 5, RUM 4, RUM 6
tirsdag, 13-11-2018
09:00-14:00 Floorballdag 6. klasse 6A HV, MJ
15:30-17:00 Orienteringsmøde for forældre til kommende 0. kl.
Uge 47
mandag, 19-11-2018
- UU-vejlederaften
Uge 48
fredag, 30-11-2018
07:55-11:30 Juleklippedag 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, AC, AH, CP, DC, EK, HO, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, SC, HØ, LK, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, TO-CL
Uge 49
mandag, 03-12-2018
13:30-16:30 Tværfagligt skoleteam HO
Uge 50
torsdag, 13-12-2018
10:15-11:00 Elevrådsmøde lokale 251 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, RUM 4, RUM 5, RUM 6
Uge 51
torsdag, 20-12-2018
07:55-11:30 Juleafslutning 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, AC, AH, CP, DC, EK, HO, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, SC, HØ, LK, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, TO-CL