Billedet på sidehoved
  • Sdr. Ringgade 79, 9740 Jerslev J
  • 9945 4880

Aktiviteter efter kategori

Visning:
Forrige Næste
Uge 11
torsdag, 15-03-2018
- Skolefest
Uge 12
onsdag, 21-03-2018
10:00- Aalborg Teater - Karlson på taget 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B
Uge 15
torsdag, 12-04-2018
- Åben Skole 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9A
Uge 17
søndag, 29-04-2018
- Konfirmation 8A
Uge 18
søndag, 06-05-2018
- Konfirmation 8A
Uge 19
onsdag, 09-05-2018
15:00-17:00 Skole/Hjem samtaler Rum 4 RUM 4
Uge 22
onsdag, 30-05-2018
- 9. klassernes sidste skoledag
Uge 26
onsdag, 27-06-2018
19:00-21:00 Dimissionsfest for 9. klasse og forældre. 9A, 9E AS, CP, EK, HØ, JN, KH, LA, MB, MC, MK, RS, SC
torsdag, 28-06-2018
07:55-11:30 Idrætsdag 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, CJG, CP, EK, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, RS, SC, AH, AC, HO, HØ, DC, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS
Uge 35
fredag, 31-08-2018
09:00-14:00 Kommunens sejeste 8. klasse LA
Uge 36
torsdag, 06-09-2018
09:00-14:00 7. klasses 7-mands fodbolddag RA
Uge 37
mandag, 10-09-2018
13:30-16:30 Tværfagligt skoleteam
tirsdag, 11-09-2018
08:00-15:00 SKILLS, 8A på Aalborg Handelsskole, Langagervej 16,9000 Aalborg 9A LA
Uge 38
mandag, 17-09-2018
- KICK 7
08:15-14:45 Skolefotografering
tirsdag, 18-09-2018
- KICK 7
08:30-14:45 Skolefotografering
onsdag, 19-09-2018
- KICK 7
torsdag, 20-09-2018
- KICK 7
fredag, 21-09-2018
- KICK 7
Uge 39
mandag, 24-09-2018
- KICK 8
tirsdag, 25-09-2018
- KICK 8
onsdag, 26-09-2018
- KICK 8
torsdag, 27-09-2018
- KICK 8
fredag, 28-09-2018
- KICK 8
Uge 41
mandag, 08-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, CJG, CP, EK, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, RS, SC, AH, AC, HO, HØ, DC, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS
13:30-16:30 Tværfagligt skoleteam
tirsdag, 09-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, CJG, CP, EK, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, RS, SC, AH, AC, HO, HØ, DC, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS
onsdag, 10-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, CJG, CP, EK, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, RS, SC, AH, AC, HO, HØ, DC, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS
torsdag, 11-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, CJG, CP, EK, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, RS, SC, AH, AC, HO, HØ, DC, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS
fredag, 12-10-2018
- Temauge 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, CJG, CP, EK, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, RS, SC, AH, AC, HO, HØ, DC, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS
07:55-11:30 Motionsdag 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AS, HØ, JN, RS, SC, DC, KH, AO, RA, AH, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS, BV, CJ, HS, JB, MK, SAJ, TC, HV, CJG, CP, EK, LA, MB, MC, MJ, AC, HO
Uge 43
tirsdag, 23-10-2018
08:10-14:10 Købmand for en dag 9A LA
fredag, 26-10-2018
- Specialmesse for unge med særlige behov
Uge 44
mandag, 29-10-2018
- KICK 7
tirsdag, 30-10-2018
- KICK 7
onsdag, 31-10-2018
- KICK 7
torsdag, 01-11-2018
- KICK 7
fredag, 02-11-2018
- KICK 7
Uge 45
mandag, 05-11-2018
- Praktik 9.A MC
13:30-16:30 Tværfagligt skoleteam
tirsdag, 06-11-2018
- Praktik 9.A MC
onsdag, 07-11-2018
- Praktik 9.A MC
torsdag, 08-11-2018
- Praktik 9.A MC
fredag, 09-11-2018
- Praktik 9.A MC
Uge 46
tirsdag, 13-11-2018
09:00-14:00 Floorballdag 6. klasse 6A HV, MJ
Uge 47
mandag, 19-11-2018
- UU-vejlederaften
Uge 48
fredag, 30-11-2018
07:55-11:30 Juleklippedag 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, CJG, CP, EK, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, RS, SC, AH, AC, HO, HØ, DC, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS
Uge 49
mandag, 03-12-2018
13:30-16:30 Tværfagligt skoleteam
Uge 51
torsdag, 20-12-2018
07:55-11:30 Juleafslutning 1A, 2A, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 8A, 9A, 9E, 9A, 9E, RUM 1, RUM 2, RUM 3, RUM 4, RUM 5, RUM 6 AO, AS, BV, CJ, HS, JB, KH, MK, SAJ, TC, HV, CJG, CP, EK, JN, LA, MB, MC, MJ, RA, RS, SC, AH, AC, HO, HØ, DC, TO-BI, TO-CNS, TO-FD, TO-GR, TO-JP, TO-KGP, TO-KHC, TO-KM, TO-LKN, TO-NM, TO-PSC, TO-RI, TO-SBN, TO-SS